MASÁŽ PRO ŽENY

Tato masáž je jedinečnou kombinací masážních technik, které přinášejí rovnováhu do oblasti spodní části zad a břicha, konkrétně zažívání a reprodukčních orgánů. Je jemná a neinvazivní a žena se po ní obvykle cítí velmi příjemně a lehce. Podporuje tok krve a lymfy, vyrovnává hormonální systém, podporuje trávení, uvolňuje fyzické a emoční napětí. Na hluboké úrovni propojuje ženu s jejím tělem, zejména lůnem.

Základem této masáže je terapie, známá jako abdominálně-sakrální masáž, tedy masáž spodní části zad a bříška. Dále pracuji s použitím šátků rebozo, pulzováním, reflexní terapií a občas řízenými vizualizacemi. Každá masážní procedura je jedinečná - na základě potřeb a požadavků každé klientky v daném okamžiku.

Tato terapie pomáhá vyrovnat se s potraty či těžkými těhotenstvími, léčit problémy s plodností, je pomocníkem pro léčbě ženských potíží jako jsou cysty, myomy, migrény, nepravidelná menstruace či infekce močového měchýře.

MASÁŽ BŘIŠNÍ OBLASTI

Oblast břicha je naším druhým mozkem, epicentrem emocí, místem se značnou koncentrací nervových buněk. Masáž břicha se zaměřuje na uvolnění fyzického a emočního napětí, pomáhá uvolnit ztvrdlou tkáň, která se v našich střevech akumulovala po mnoho let. Podporuje přirozený pohyb peristaltiky a tak způsobuje, že se cítíme lehčeji. Dochází ke stimulaci vnitřních orgánů, včetně jater a žlučníku, a tím k uvolnění a odstranění odpadních látek. V našem zažívacím traktu se nachází 80% našeho imunitního systému. V závěrečné části masáže dochází i k masáži ženských reproduknčních orgánů. Imunita, trávení a plodnost jsou úzce spojené nádoby. Oblast solárního plexu je místem, v němž si často držíme stres, strach a úzkosti. Prostřednictvím jemné masáže oblasti břicha přichází pocity uvolnění a pohody. 

ŠÁTKY REBOZO

Rebozo je tradiční šátek, který nosí a používají mexické ženy. Mexické porodní asistentky jej používají při masážní technice, zvané manteada. Rebozo se také používá při poporodním rituálu "zavírání kostí". Rebozo masáž je velmi uvolňující, vyrovnává a uvolňuje pánev, spodní část páteře, dělohu a přilehlé vazivo a umožňuje děloze, aby se usadila do správné polohy. Při masáži na podporu plodnosti se zavinuje oblast spodního bříška, přivádí se pozornost k oblasti lůna. Žena má pocit bezpečí a klidu, cítí se držená a podpořená.

KONZULTACE

Na počátku i po provedení masáže probereme téma, se kterým přicházíte, jak jste se cítily v průběhu masáže, zda jste měly nějaké vize, pocity. Já s Vámi své pocity a vize sdílím vždy na konci terapie. 

Ideálním termínem pro masáž je období od konce menstruace po ovulaci, tedy přibližně 6. - 13. den cyklu (v závislosti na délce Vašeho cyklu).

KONTRAINDIKACE

  • Těhotenství
  • Menstruace - z důvodu povzbuzení toku krve
  • Ženy, které se snaží otěhotnět, by se neměly na masáž vydat ve 2.pol. svého cyklu - od ovulace k menstruaci (cca 15.-28. den) - ideální je naopak 1.pol. cyklu (6.-13. den)
  • Jakékoli zánětlivé onemocnění
  • Nitroděložní tělísko
  • Bezprostředně po operaci nějakého orgánu v břišní oblasti 


CENA

Cena za 1,5 hodinovou proceduru včetně počáteční a závěrečné konzultace je 1.500,-Kč.

Masážní terapie - obsahující 3 masáže, ideálně 3 měsíce po sobě - stojí 3.900,-Kč.